Отборът на Дженоа отстрани трудно тима на Асколи от четвъртия кръг на турнира за Купата на Италия. „Грифоните” трябваше да правят пълен обрат на резултата, след като губеха с 1:2, но в крайна сметка успяха да стигнат до успех с 3:2, който ги класира за следващата фаза, където ще срещнат отбора на Торино.

Андреа Пинамонти откри за домакините след четвърт час игра, но гостите съумяха да обърнат нещата в своя полза. Веднага след подновяването на играта Джакомо Берета бе точен, за да изравни за 1:1, а Доменико Кришито имаше нещастието да си реализира автогол и Асколи поведе.

Капитанът на домакините обаче се реваншира по най-добрия начин за грешката си и реализира нов гол, този път в правилната врата – 2:2.

Андреа Пинамонти вкара в 79-ата минута за 3:2 и осигури победата за своите.