Пред своя публика Фиорентина победи с 3:0 Дженоа в първия мач от 29-ия кръг на италианската Серия А.

Виолетовите поведоха още в 4-ата минута с попадение на Марио Сантана, който технично вкара с пета след центриране на Масимо Гоби отляво, а резултатът се запази 1:0 до 73-ата минута.

Точно тогава вратарят на генуезците Марко Амелия повали Стеван Йоветич в пеналта, правейки дузпа. Албердо Джилардино взе топката и я вкара от 11-те метра.

Крайното 3:0 в 85-ата минута оформи резервата Кума Бабакар, като това бе първи гол в Калчото за родения през 1993 година сенегалски нападател.

Фиорентина се изкачи на осмото място с 41 точки. Дженоа е на седма позиция с 42 точки. На шестото място, което дава право на участие в Лига Европа, е Сампдория с 44 точки.