Повече от една година след прословутия скандал около финала на Световното първенство в Германия старши треньорът на националния отбор по Франция Раймон Доменек похвали италианеца Марко Матраци за провокацията спрямо Зинедин Зидан.

Наставникът заяви, че защитникът е използвал всички позволени средства, които влизат в правилата на играта.

„Дори и във волейбола понякога се случва съперникът да бъде провокиран. Това става във всички спортове. Просто е част от играта”, заяви Доменек.

Нещо повече, наставникът на националния отбор на Франция сподели, че според него Марко Матераци е най-добрият играч на Мондиал 2006.

В редовното време мачът между Италия и Франция на финала завърши при резултат 1:1. Десет минути преди края на двубоя Матераци предизвика Зидан да го удари с глава, след което капитанът на Франция бе изгонен от съдията.

След края на Световното първенство италианецът бе отстранен за два мача, а Зидан за три, но наказанието му бе заменено с общественополезен труд, заради прекратяването на кариерата му.