Младежкият отбор на Фиорентина до 19 години спечели Суперкупата на Италия в тази възрастова група след победа във финала с 2:1 над Интер. Двама българи бяха титуляри в мача, който се игра на стадиона в Монца. Димо Кръстев започна в стартовите 11 за Фиорентина, а за Интер цял мач изигра Никола Илиев.

Димо Кръстев игра до 79-а минута, когато получи травма и бе заменен, но след последния съдийски сигнал радостта бе за неговия отбор.

Никола Илиев можеше да открие резултата още във 2-а минута, но не успя да отбележи от чиста позиция, след лошо върната топка към вратаря от Кръстев.

Фиорентина поведе с гол от фаул на Лоренцо Аматучи в 11-а минута, а Томазо Берти реализира за 2:0 в 25-а минута след грешка в защитата на Интер.

Резервата Енох Овусу върна един гол за Интер с удар от воле извън наказателното поле в 75-а минута, но до края нов гол не падна и Фиорентина за трети път спечели трофея./БТА