В контролна среща Италия победи с 3:1 Белгия, като за „адзурите” много добър мач направи нападателя на Удинезе Антонио ди Натале, който се отличи с два гола.

В 9-та минута Пирло подаде на Ди Натале, който много бързо успя да отиграе топката и я прати в мрежата на Стийнен за 1:0.

В 41-та минута Акуилани намери Ди Натале непокрит и нападателят на италианския национален отбор с хубав точен удар прати топката за втори път в мрежата на Белгия.

Второто полувреме също започна добре за „адзурите”, които в 49-та минута вече се сдобиха с класическа преднина, след като Дел Пиеро подаде на Каморанези и той отбеляза третия гол в срещата.

В третата минута от даденото от съдията продължение на мача Уесли Сонк успя да отбележи почетното попадение за Белгия.

Националният селекционер Роберто Донадони започна със следния титулярен състав: Буфон – Панучи, Канаваро, Бардзали, Дзамброта – Гатузо, Пирло, Акуилани, Каморанези – Тони, Ди Натале.