Катания постигна много важна победа над прекия си конкурент за участие в Европа – Удинезе. Въпреки че повече от половина час домакините играха с човек по-малко, те се наложиха с 3:1 над своя противник и по този начин го изпревариха във временното класиране. Преди двубоя Удинезе имаше точка преднина, заемайки осмото място.

През първото полувреме двата тима не успяха да намерят верния път към гола, въпреки че и пред двете врати нападателите имаха удобни ситуации да се разпишат. Всичко интересно в мача се случи през втората част.

Резултатът бе открит в полза на домакините от Гомес само четири минути след подновяването на играта след почивката. В 57-ата минута Потенца обаче получи директен червен картон и трябваше принудително да напусне терена.

Въпреки численото неравенство, домакините продължиха да играят по-добре и успяха да стигнат до нови две попадения във вратата на гостите. Отново Гомес бе точен за 2:0 в 67-ата минута, а Лоди направи резултата класически.

Единственият гол за гостите, който обаче се оказа без никакво значение, бе дело на Мурел, девет минути преди края на мача.