Българският национал Валери Божинов игра само десет минути за Парма при загубата с 0:2 като гост на борещия се за място в Шампионската луга тим на Лацио. Въпреки смяната на треньора Божинов отново не започна срещата като титуляр и се появи в игра едва в 80-ата минута, когато замени Валиани.

Домакините от Рим взеха прибавиха нови три точки в актива си благодарение на головете на Ернанес през първото полувреме и Флокари през втората част.

Със спечелените три точки отборът на Лацио вече заема четвъртото място във временното подреждане, като измести състава на Удинезе. Положението на Парма пък остава тежко, въпреки смяната в треньорския щаб. 'Дуковете' са само на две точки от зоната на изпадащите в Серия А.

Устремилият се към титлата тим на Наполи също записа победа в мача си срещу Болоня. „Небесносините“ се наложиха с 0:2 след голове на Маскара и Хамшик от дузпа през първото полувреме.