Дербито на Италия между Рома и Милан завърши без победител 1:1. Двата играха равностойно, като в самия край на мача гостите наложиха преса и се опитаха да стигнат до победата, но не успяха.

Домакините откриха още в третата минута, след като Филип Мексес засече с глава едно центриране на Тоти и прати топката в мрежата на „росонерите”. До края на полувремето капитанът на „вълците” имаше възможност да удвои преднината на своя отбор, но Дида се намеси блестящо, а Роналдо изпусна най-чистото положение за Милан през първата част, след като бе оставен сам в наказателното поле на столичани, но стреля в аут.

Вторите 45 минути определено бяха по-добри за гостите, които изравниха в 61-та минута чрез влезлия като резерва на почивката Алберто Джилардино се възползва от грешка в центъра на отбраната на Рома и прати топката в мрежата на Дони.