Вратарят на Рома Морган де Санктис е на път да подобри клубното постижение за най-много минути без допуснат гол във вратата си. До този момент стражът на „римските“ вълци е получил само едно попадение от началото на сезона и това се случи в третия кръг, когато Рома победи с 3:1 Парма. Столичани имат 9 поредни победи от началото на сезона и са убедителен лидер в Серия А.

След гола на Джонатан Биабиани, Де Санктис вече не е получавал гол във вратата на 591 минути.

Клубният рекорд на Рома за най-дълъг период без допуснат гол се държи от Иван Пелидзоли и е за сезон 2003/2004. Тогава той не допусна гол във вратата си цели 774 минути.

Ако иска да подобри това постижение, Морган де Санктис ще трябва да задържи вратата си суха в мачовете срещу Киево и Торино.