Късен гол на Найджъл Де Йонг класира Милан на четвъртфиналите за Купата на Италия след победа с 2:1 над Сасуоло.

След леко преимущество и няколко пропуснати шанса, „росонерите“ откриха резултата в края на първото полувреме. Алесио Черчи центрира в наказателното поле към Джампаоло Пацини, който засече за 1:0.

Малко след това самият Черчи можеше да удвои аванса, но ударът му срещна десния страничен стълб на вратата.

В първите 15 минути на втората част двата отбора имаха по няколко възможности преди да се стигне до 63-ата минута, в която Кристиан Сапата извърши нарушение в наказателното поле, а Никола Сансоне реализира отсъдената дузпа с изстрел в центъра на вратата.

Резултатът се запази до последните минути и изглеждаше, че ще се стигне до продължения. В 86-ата минута обаче Милан стигна до победния гол. След центриране от корнер Найджъл Де Йонг бе най-съобразителен и отправи топката във вратата, класирайки своя тим в следващия етап на турнира.

На четвъртфиналите Милан ще се изправи срещу победителя от мача Торино – Лацио.