Палермо победи с 2:0 Форзиноне, а българските национали Ивайло Чочев и Александър Тонев се появиха в игра като резерви в първия неделен мач от 35-ия кръг на италианското първенство по футбол.

Успехът изкачи сицилианците на 18-о място в класирането при равенство в точките срещу намиращия се над чертата тим на Карпи, докато Фрозиноне се смъкна до предпоследна позиция с два пункта пасив.

Чочев и Тонев започнаха мача на пейката, а първото полувреме завърши без голове за един от двата отбора.

Палермо успя да поведе в 56-та минута на срещата, когато Андреа Рисполи центрира отдясно и Алберто Джилардино засече паса с глава за 1:0. Старши треньорът на домакините Роберто Стелоне реагира късно и заложи на Тонев едва в 75-та минута, когато българският национал замени дефанзивния халф Роберт Гухер, а закъснелият натиск на Фрозиноне се оказа безплоден.

Чочев влезе в игра в добавеното време на мача като тактическа смяна, а Палермо стигна до втори гол моментално. Точен за крайното 2:0 беше македонецът Александър Трайковски./БТА