Българският национал Ивайло Чочев започна като титуляр за новия си тим Палермо при победата с 1:0 над Аполон Лимасол в третата си лятна контрола. Любопитно е да се отбележи, че за кипърците игра бившият футболист на Левски Дъстли Мюлдер.

Треньорът Джузепе Якини пусна на бившия играч на ЦСКА като ляв вътрешен халф в схема 3-5-2, като Чочев трябваше да търси активно взаимодействие с плеймейкъра Лука Риджони.

Мачът беше доста двуостър, като Палермо имаше видимо предимство само в първия четвърт час. Риджони пробва късмета си със силен шут от дистанция, но кипърците отговориха с пропуск на Федал, който от чиста позиция шутира над вратата.

Палермо пропиля още няколко шанса до почивката, за да се стигне до 52-ата минута, когато Андреа Белоти бе спънат в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа.

В последните десет минути на срещата сицилианци трябваше да играят с 10 души, след като съдията Мадзолени изгони Франческо Болзони за протест.