Палермо затрудни максимално Рома в мача от 19-я кръг на Серия А. Двата състава не излъчиха победител, завършвайки при 1:1.

Българският футболист на Палермо Ивайло Чочев бе резерва за състава си.

Палермо започна сещата по шеметен начин. Още във втората минута домакините поведоха след умела комбинация между Франко Васкес и Пауло Дубала. Последният с хубав удар направи 1:0.

Летящият старт на състава на Джузепе Лачини смути в значителна степен „вълците“, които макар и да имаха превес във владението на топката, трудно намираха пътя към вратата на съперника. За сметка на това в 39-ата минута домакините можеха да отбележат и втори гол, но Едгар Барето не успя да се разпише.

След почивката гостите излязоха на терена преобразени. Решени да търсят обрат, в 54-ата минута стигнаха до изравняване. Миралем Пянич изпълни пряк свободен удар, топката бе отклонена в наказателното поле, а самоотвержено Матиа Дестро се хвърли, за да я насочи с крак в мрежата – 1:1.

В 60-ата минута Пауло Дубала изпита рефлекса на Морган де Санктис. Стражът на „вълците“ обаче се справи отлично.

До края срещата се развиваше доста по-спокойно, а числовото изражение на резултата остана непроменено.

В класирането Рома е на второ място с 41 точки, а Палермо е 10-и с 26.