Отборът на Ювентус записа първа загуба в историята си на стадион „Бертегоди”, където отстъпи с 0:1 на домакините от Киево. Наставникът на тима Чиро Ферара запази поста си през седмицата с победата над Наполи с 3:0 в турнира за Купата на Италия, но след днешния резултат бъдещето му отново е поставено на карта.

Младият специалист не можеше да разчита на редица ключови футболисти в своя състав, което доведе до връщането на младока Микеле Паолучи от Сиена, където играеше под наем. Другият нападател в редиците на „старата госпожа” бе ветеранът Алесандро Дел Пиеро, който обаче също не успя да помогне на своя тим.

Единственият гол в мача падна през първото полувреме, а в герой за домакините се превърна Дженаро Сардо. Това бе първият гол за „летящите магарета” през 2010 година.

Въпреки многото време до края на срещата, гостите от Ювентус не съумяха да намерят верния път към вратата на домакините, отправяйки едва два точни удара. Това обаче се оказа крайно недостатъчно дори и за равенството в мача.

След тази загуба тимът на Юве се смъкна до петото място във временното класиране, а Рома се изкачи на третото място след класическа победа над Дженоа като домакин.

В друг мач от кръга, Милан разби с 4:0 гостуващия Сиена, а звездата на отбора Роналдиньо заби хеттрик. Бразилецът откри резултата в 12-ата минута, а шейсет секунди по-рано гостите от Сиена останаха с човек по-малко заради директния червен картон на Курчи. Борелио добави още едно попадение през първата част, а през вторите 45 минути Роналциньо оформи крайното 4:0.

Подобно на Ювентус, тимът на Лацио също претърпя тежка загуба. „Римските орли” отстъпиха с 0:3 като гост на Аталанта. Въпреки поражението обаче Лацио запази 15-ото си място във временното подреждане.