Валежи Божинов се контузи при равенството на Тернана с Латина 1:1 в мача от 6-я кръг на Серия Б и не успя да завърши срещата.

Малко преди края на първото полувреме, бившият играч на Левски бе заменен, при резултат 0:0, в 42-ата минута.

След края на двубоя стана ясно, че болка в адукторите е извадила българина от състава.

За времето, в което Божинов престоя на терена, остави добри впечатления, но малшансът не му позволи да направи нещо повече.

Резултатът бе открит в 59-ата минута от Рикардо Броско, който откри за Латина – 1:0.

Гостите от Тернана обаче не се отказаха да търсят изравняване и в даденото от съдията продължение на срещата Фабио Чераволо възстанови равенството – 1:1, а така донесе и точката на тима си.

В класирането Тернана е на 6-о място с 9 точки, а Латина е 13-и със 7.

Същевременно другият български легионер в Серия Б Андрей Гълъбинов и неговият Ливорно записаха поражение с 1:2 от бившия тим на родния нападател Авелино в двубой от същия кръг.

Гълъбинов се появи на терена в 67-ата минута.

Ливорно поведе в резултата след четвърт час игра. Автогол на Лука Битанте изведе гостите напред в резултата, а равенството бе възстановено след час игра. Касталдо изравни – 1:1, а в 89-ата минута Коми донесе пълния обрат – 2:1.

В класирането Авелино е втори с 11 точки, а Ливорно е 10-и с 8 пункта.