Неприятно поражение с 0:1 записа Тернана в мач от 40-я кръг на Серия Б, срещу Про Верчели.

На свой терен, отборът на Валери Божинов не успя да спечели в пети пореден двубой, и има само едно отбелязано попадение в тях. Божинов игра в заключителния четвърт час, като се появи на мястото на Антонио Палумбо.

Загубата на Тернана означава, че отборът остава застрашен за мястото си в Серия Б, и може да се наложи да играе плейаут.

Скавоне отбеляза единственото попадение за Про Верчели в 31-та минута, а Дуганджич, влязъл като резерва за Тернана на почивката, бе изгонен в 53-та за два бързи жълти картона.

Оттам вече Тернана не успя поне да изравни, и отстъпи с 0:1.

В последните два кръга, Тернана играе с пряк конкурент за оставане - Модена, и срещу вече изпадналия Варезе.