Българският нападател Валери Божинов влезе като резерва в мача на своя Тернана срещу кандидата за елита Фрозиноне. Тимът от Терни победи с 1:0 като гост, а бившият национал се появи на терена за последните 15 минути.

Божинов влезе далеч след като единственият гол в мача беше отбелязан. Негов автор беше Давиде Гаваци още преди почивката. Той беше точен в 20-та минута, а до края повече попадения нямаше.

Иначе българинът влезе на мястото на Фабио Чераволо и опита да помогне с каквото може за запазването на резултата. Играчите на Тернана се справиха със задачата и си заминаха с трите точки.

Благодарение на успеха срещу силния съперник тимът на Божинов събра 22 точки в актива си и се докопа до десетата позиция, но може да бъде изместен от нея в зависимост от резултатите на останалите тимове.

Фрозиноне остава на втората позиция с 29 точки и все още не може да бъде изместен от нея, но домакините в този мач изпуснаха да излязат начело, макар и за малко. Там остава Карпи с 30 точки.