Българският национал Валери Божинов игра 57 минути за своя Парма при равенството срещу отлично представящия се този сезон тим на Лацио. Двубоят на „Енио Тардини” приключи при резултат 1:1.

Българинът започна като титуляр двубоя, в който предимно играеше по крилата. Божинов бе заменен след близа час игра от Маркес.

Домакините поведоха чрез попадение на Ернан Креспо, който се разписа срещу Бившия си клуб в 23-ата минута на срещата. В заключителните минути на първото полувреме, гостите от Рим успяха да изравнят чрез Флокари. През второто полувреме обаче силите на гостите не стигнаха за нищо повече.

Така двата тима поделиха точките и запазиха местата в класирането. Лацио остава втори, докато тимът на Парма е 14-ти.