Болоня победи с 3:1 Лацио на “Ренато Дал’Ара” в двубоя от 21-ия кръг в Серия А. В друг по-интересен мач от елита в Италия Ювентус не успя да победи Сампдория и двата тима завършиха 0:0.

“Орлите” поведоха още в 5-та минута, когато точен за 1:0 бе Серджо Флокари. Столичани нямаха загуба от началото на сезона, когато повеждат в резултата.

Още до края на първото полувреме обаче, домакините успяха да обърнат развоя на мача. Гастон Рамирес в 36-та минута изравни за 1:1. Само три минути по-късно - в 39-та - Болоня поведе с 2:1 чрез Марко Ди Вайо.

През второто полувреме Лацио не успя да стигне до нов гол, а в 86-та минута отборът остана с човек по-малко. С директен червен картон бе изгонен Андре Диаш.

Домакините оформиха крайния резултат - 3:1 - в 90-та минута, когато точен бе отново Марко Ди Вайо.

След поражението, Лацио остана на 4-то място с актив от 37 точки. Болоня пък се изкачи на 9-та позиция с 28 точки.