Болоня излезе на девето място в Серия А след домакински успех с 2:1 над Бреша в първи мач от 22-ия кръг на калчото. Последният в таблицата Бреша изненадващо поведе с гол на Ернесто Торегроса от дузпа в 36-ата минута. Домакините изравниха две минути преди почивката чрез Рикардо Орсолини.

Старши треньорът на Болоня Синиша Михайлович води своя отбор от скамейката, след като близо седмица бе в болница за поредния етап от лечението на коварна болест. Михайлович вдъхнови своя отбор за пълен обрат през втората полувреме и Матия Бани вкара победния гол за Болоня минута преди края на мача.

Болоня има 30 точки и заема девето място преди останалите срещи от кръга. Бреша остава на дъното на класирането с 15 точки./БТА