Болоня се справи категорично с гостуващия отбор на Торино в мач от 16-тия кръг в италианската Серия А. Двубоят завърши 5:2 за домакините, като с хеттрик се отличи Марко Ди Вайо.

Бароне откри резултата за Торино още в 7-мата минута, като това бе единственото попадение за първата част.

Всичко по-интересно се случи след почивката. Още в 48-мата минута влезлият на почивката Волпи изравни резултата.

Абате даде нова преднина на Торино само 5 минути по-късно, но след 120 секунди Марко Ди Вайо вкара за 2:2.

Отново бившият нападател на Валенсия донесе преднината на домакините в 62-рата минута с изстрел от 18 метра.

Другата резерва в състава на Болоня Берначи вкара за 4:2, след като реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Матео Серени.

В 78-мата минута Пратали получи червен картон за нов фаул в наказателното поле, а 11-метровият удар реализира Ди Вайо, като това бе негово трето попадение в мача и 12-то през сезона.

Във временното класиране Болоня се откачи от дъното и се изкачи на 16-то място с 14 точки преди изиграването на другите мачове от кръга. Торино пък е в зоната на изпадащите с 12.