Отборът на Болоня победи Сампдория с 3:0 в мач от 14-ия кръг на италианската серия А.

За домакините това бе втори пореден успех. Болоня заема седмото място с 20 точки. С позиция по-нагоре във временното класиране е именно Сампдория. Тимът е шести с 26 точки в актива си.

Сампдория обаче прекъсна серия от три победи.

Домакините останаха с човек по-малко в добавеното време на първото полувреме, когато в рамките на две минути Василис Торосидис получи два жълти и съответно червен картон.

Резултатът обаче вече бе 2:0 в полза на Болоня. В 3-ата Симоне Верди бе на точното място и успя да реализира за 1:0, а в 23-ата Ибрахима Мбайе покачи на 2:0. Сенегалецът надскочи защитата на гостите и с глава вкара втория гол във вратата на Сампдория.

Въпреки че вече бяха с 10 човека домакините отбелязаха още един гол. В 73-ата нигериецът Оржи Оквонкво бе точен за 3:0.

В 78-ата Валерио Вере пропусна отличен шанс да увеличи аванса на Болоня.