Отборите на Болоня и Дженоа не успяха да излъчат победител в първи мач от междинния кръг на Серия А. Двубоят на стадион „Ренато ДалАра” приключи при резултат 2:2, като Доменико Кришито изравни за гостите с попадение в предпоследната минута.

Въпреки че и двата тима имаха своите възможности за гол през първата част, такъв така и не падна. И четирите попадения дойдоха след почивката, като само четири минути след подновяването на играта Аарън Хики даде преднина на домакините. Това бе и историческо попадение, тъй като това бе първи гол, вкаран от шотландец в Серия А от 19 януари 1986 година, когато Греъм Сунес се разписва за Сампдория.

Шест по-късно Матия Дестро изравни с глава след пас на Кришито.

Пет минути преди края на редовното време Марко Арнаутович реализира от бялата точка и поведе своите към трите точки. Последната дума в мача обаче имаше Кришито, който също бе точен от 11-те метра, за да осигури точката за тимът от Генуа.

В продължението на мача наставникът на домакините Синиша Михайлович получи червен картон.

Във временното класиране Болоня заема шестото място, докато Дженоа е 14-ти.