С Андрей Гълъбинов в титулярния състав Дженоа сложи край на серията от 3 последователни успеха в Серия А. В 26-ия кръг калчото Болоня срази „грифоните” с 2:0.

Гълъбинов стартира срещата от първата минута, но бе сменен след час игра, когато гостите вече водеха в резултата. А първият гол на иначе недотам интересния двубой падна в 49-ата минута след невероятни грешки в защитата на Дженоа. Чезар Фалети получи топката получи топката съвсем сам срещу вратаря Матиа Перин, който излезе напред. Нападателят успя да прокара топката между краката му, а защитник я спря точно пред  голлинията. Негов съотборник обаче се блъсна в него и така притичалият Матиа Дестро получи рядък подарък – 1:0.

В 72-ата минута „хрътките” удариха за втори път. Дестро се измъкна от опита за изкуствена засада и напредна съвсем необезпокояван към вратата на Перин. Той пак тръгна напред, а звездата на домакините пусна пас вдясно и Фалети се разписа на празна врата – 2:0.

В класирането Дженоа заема 13-ото място с 30 точки, а Болоня с 33 се изкачи до 11-ата позиция.