Отборът на Специя постигна инфарктна победа с 2:1 при гостуването си на новака Венеция в двубой от четвъртия кръг на италианската Серия А. По този начин „бианконерите“ записаха първия си успех през сезона в Калчото.

Българският национал Петко Христов се появи като резерва в 23-ата минута на мястото на контузилия се Мартин Ерлич.

Преди това Симоне Бастони откри резултата за гостите с прекрасно попадение от границата на наказателното поле.

В 59-ата минута обаче Пиетро Чекарони изравни за „крилатите лъвове“, засичайки с глава центриране от фаул.

Драмата настъпи в последните секунди на срещата, когато в герой за Специя се превърна бившият халф на Черно Море и Левски Мехди Бурабия, който донесе победата с далечен удар.

По този начин Специя се изкачи до 13-ото място с 4 точки, докато Венеция е 16-и с 3 пункта в актива си.