Без основният си нападател Антонио Ди Натале Удинезе надигра тотално Дженоа, но позволи на генуезците да си тръгнат с 0:0 от „Стадио Фриули“ в мач от 6-ия кръг на Серия А.

Капитанът на домакините влезе в жесток конфликт с треньора Франческо Гуидолин през седмицата, което доведе до оставянето му извън групата за срещата.

На свой терен черно-белите натикаха противника в собствената му половина веднага след началния съдийски сигнал, а във втората минута Данило с греда уцели напречната греда. Превъзходството на „фриуланите“ бе толкова смазващо, че до почивката Дженоа дори не стигна до удар към вратата им. На другия край на терена Диего Фабрини и Марко Давиде Фараони имаха добри шансове, но изстрелите и на двамата бяха блокирани в последния момент.

През втората част гостите все пак живнаха малко и в 71-ата Анселмо можеше да изненада неприятно всички на стадиона, но шутът му бе изчистен от голлинията.

В крайна сметка мачът приключи при същия резултат, при който и започна, което значи, че Удинезе е 12-и с 6 точки, докато Дженоа остана 9-и с 8.