Отборът на Палермо претърпя поражение с 3:4 от Фиорентина в мач от 18-я кръг на Серия А. Българският футболист на Палермо Ивайло Чочев бе резерва, като не се появи на терена до края на мача.

Двубоят бе сравнително равностоен с положения и пред двете врати, но „виолетовите“ се оказаха по-съобразителни и реализираха четири от създадените възможности.

Мануел Паскуал откри в 20-ата минута, а 5 минути след това Борха Валеро можеше да се разпише, но не успя.

В 51-ата минута Хосе Басанта получи прецизен пас и покачи на 2:0, а в 59-ата минута Робин Куасон намали за 1:2. Не бяха минали и 2 минути, когато същият играч вкара и втори гол за 2:2.

В 64-ата минута обаче Хуан Куадрадо отново изведе състава си напред след хубаво попадение за 3:2, а Хоакин в 74-ата минута направи 4:2.

В 81-ата минута Андреа Белоти изпълни точно 11-метров наказателен удар и оформи крайното 3:4.

В класирането Фиорентина е на 6-о място с 27 точки, а Палермо е 10-и с 25.