Отборът на Парма стигна до равенство 2:2 с тима на Дженоа, в директен спор за четвъртото място във временното класиране на Серия А. За гостите от Парма в групата не попадна българският национал Валери Божинов, който продължава да се възстановява от разтежение. През седмицата нападателят дори бе в Сърбия, където бе лекуван от небезизвестната лечителка Мариана, която вече помогна на някои от най-скъпоплатените звезди във Висшата лига.

Двубоят на стадион „Луиджи Ферарис” протече доста интригуващо, като домакините първи успяха да стигнат до гол. Родриго Паласио даде преднина на Дженоа, отбелязвайки първия си го в Серия А. Попадението падна още в 14-ата минута на мача.

Голът обаче не стресира гостите от Парма, които увеличиха оборотите и резултатът не закъсня. Тимът на Божинов успя да стигне до изравняването няколко минути преди почивката, когато Джонатан Биабиани успя да се измъкне от засадата и да преодолее стража на домакините.

През второто полувреме двата тима си размениха по още едно попадение. След час игра отново Биабиани бе точен, за да изведе Парма напред в резултата. Седем минути по-късно обаче Паладино отново възстанови статуковото, което се оказа и крайният резултат в мача. Парма изпусна трите точки в 80-ата минута, когато Закардо натресе гредата след удар с глава.

Със спечелената точка Парма запази четвъртото си място във временното класиране, а Дженова вече е пети. Разликата между двата тима е само една точка.

В останалите мачове от кръга се получиха следните резултати: Болоня – Удинезе 2:1; Фиорентина – Аталанта 2:0; Ливорно – Киево 0:2; Наполи – Бари 3:2; Палермо – Каляри 2:1; Сиена – Катания 3:2.

По-късно тази вечер е двубоя Рома – Лацио, а снощи Ювентус победи с 2:1 шампиона Интер в дербито на кръга.