Бенитес скръцна със зъби заради звездата си
Бенитес скръцна със зъби заради звездата си

Треньорът на Наполи Рафаел Бенитес отхвърли категорично слуховете, че смята да продаде звездата си Марек Хамшик през лятото.

Напоследък все по-усилено се говори, че словакът ще премине в Интер от другия сезон, тъй като интересът от страна на „нерадзурите“ става повече от сериозен. Испанският специалист обаче настоя, че плеймейкърът е фундаментален за неговата тактическа постройка.

„Марек е важен играч за нас. Той е витален за клуба, няма съмнение по този въпрос“, отсече Бенитес. „Радостни сме от начина, по който играе до момента. Аз първи ще кажа, че той е фундаментален за този тим.“

„Не мислим изобщо за трансферния пазар и няма изобщо да разглеждаме оферти за Хамшик. Той е ключов футболист за Наполи. В момента не мога да коментирам трансферите. Искам да мисля само за следващия мач. Двубоят срещу Удинезе ще бъде ключов, ако искаме да завършим на третото място в класирането“, добави наставникът на неаполитанци.