Бенфика се класира инфарктно за четвъртфиналите на Лига Европа след победа с 2:1 като гост на Олимпик Марсилия и 1:1 в първия мач в Лисабон.

Всички голове паднаха в последните 20 минути. Въпреки че играта на португалците бе по-идейна, французите първи стигнаха до гол чрез Мамаду Нианг, който бе най-съобразителен след разбъркване в пеналта на гостите.

Бенфика изравни четвърт час преди края, а точен, както и в първия мач, бе Макси Перейра, който с далечен изстрел по земя простреля Стив Манданда.

Феновете на Стад Велодром вече се готвеха да гледат продължения, но на Алан Кардес не му се играеха още 2 по 15 минути. Бразилецът донесе успеха на 91-ата минута, след като се добра до топката след центриране на Пабло Аймар от фаул и заби кълбото в мрежата на Марсилия.

В последните секунди Олимпик остана с човек по-малко, тъй като нервите на Хатем Бен Арфа не издържаха и той се прояви грубо срещу автора на победния гол Кардес.