Ювентус завърши по тежък начин кошмарната си седмица. След загубата от Байерн Мюнхен и отпадането от Шампионската лига, „бианконерите” загубиха изключително изненадващо с 1:3 при гостуването си на новака Бари в мач от 16-я кръг на Серия А.

Домакините поведоха в резултата още в 7-та минута, когато Меджиорини се възползва от грешка в отбраната на Ювентус.

Все пак Юве успя да се върне в мача в 23-та минута, когато Давид Трезеге изравни резултата.

В самия край на първото полувреме Бари нанесе своя втори удар, след като Барето не остави никакви шансове на Буфон от бялата точка.

През второто полувреме домакините успяха да затворят играта и контраатакуваха. Диего пропиля дузпа за Юве, а в 81-та минута Алмирон оформи крайното 3:1.

След тази загуба Ювентус се отдалечи още повече от първото място и остава на трета позиция във временното класиране с актив от 30 точки, а Бари се изкачи на пето място с 24 точки.