Обновеният отбор на Байерн Мюнхен започна отлично тазгодишното си участие в Шампионската лига. Баварците победиха с класическото 3:0 Макаби Хайфа и оглавиха класирането в група А, след като в другия мач Ювентус и Бордо завършиха наравно 1:1.

На стадиона в Тел Авив Байерн доминираше играта през първото полувреме, но не успя да стигне до гол. В началото на втората част изненадващо домакините на няколко пъти можеха да отбележат, но отличните изяви на Ханс-Йорг Бут спасиха Байерн.

В 64-та минута Марио Гомес влезе на мястото на Франк Рибери и мигновено последва гол за баварците, дело на Даниел ван Буйтен.

В края на мача детето-чудо на Байерн Томас Мюлер за пореден път показа класата си, след като в рамките на 3 минути отбеляза два гола и оформи крайното 3:0.

На „Олимпико” в Торино мачът бе много равностоен и равенството като че ли бе най-логичният завършек. Винченцо Якуинта откри за Юве в 63-та минута след отличен пас на Фабио Канаваро.

В 75-та минута обаче Ярослав Прашил изравни след центриране от фаул на Гюркуф и отклоняване на топката от Фернандо.

Така след първия кръг в група А Байерн е лидер с 3 точки, Ювентус и Бордо имат по 1, а Макаби е без точков актив.