АЗ Алкмаар победи с 4:2 Интер в приятелска среща. Холандският тим надигра категорично шампиона на Италия в контролен двубой между двата тима.

Головата сметка на АЗ Алкмаар бе открита още в 10-та минута от Циомер.

Преднината за холандския отбор увеличи Стейнсон, който в 27-та минута бе най-съобразителен след изпълнение на корнер и реализира с глава за 2:0. Четири минути след това Деян Станкович намали на 2:1. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.

В 50-та минута отново Циомер бе точен, а 60 секунди по-късно Ари направи резултата 4:1.

До крайното 4:2 се стигна след гол на Крус в 76-та минута. В 69-та Солари си изпроси втори жълт картон и остави своите да доиграват срещата с човек по-малко.

Въпреки силното желание италианските звезди не успяха да стигнат до победата и след края на мача си тръгнаха с наведени глави.