Устремилия се към европейските клубни турнири тим на Аталанта нямаше никакви проблеми срещу последния в Серия А отбор на Беневенто. „Синьо-черните“ от Бергамо се наложиха с 3:0 като гост и се доближиха само на точка от Милан, който заема последното шесто място, даващо право на участие в Европа

Ремо Фрюлер откри за Аталанта още в 21-ата минута, а в началото на втората част Муса Бароу удвои за гостите. Домакините с почти нищо не затрудниха своя противник почти през целия мач, като 3:0 бе най-малкият резултат, с който се отърваха домакините.

В 66-ата минута Де Роон пропусна дузпа за Аталанта, но само минута по-късно Гомес вкара трети гол за тима от Бергамо, с който оформи и крайния резултат в срещата.

Аталанта е седми във временното класиране с актив от 53 точки, само на точка от Милан, който е с мач по-малко. Беневенто е последен и отдавна се е примирил със съдбата си, че през новия сезон ще играе в Серия Б.