Аталанта записа трета победа от началото на сезона в Серия А. "Бергамаските" надвиха с 2:0 у дома новаците от Каляри. Срещата беше от петия кръг на Калчото.

Домакините можеше да поведат още в 24-ата минута, но тогава гол на Шарл де Кетеларе беше отменен заради засада. Десет минути по-късно белгиецът асистира на Адемола Луукман, който вкара за 1:0.

Аталанта реши всичко в мача в 76-ата минута. Тогава Марио Пашалич се разписа след подаване на Луис Муриел и оформи крайния резултат.

С успеха "бергамаските" събраха 9 точки и заемат шесто място. Сардинци са в зоната на изпадащите с две точки.

В друг мач от кръга Фиорентина се наложи с 2:0 като гост над Удинезе. Лукас Мартинес Куарта изведе "виолетовите" напред в 32-ата минута. В добавеното време на срещата Джакомо Бонавентура вкара за крайното 0:2.

Фиорентина има 10 точки и заема пето място във временното класиране, докато Удинезе е 18-и с три.