Аталанта записа втори пореден успех в Серия А. След категоричното 5:1 срещу Киево в деветия кръг, в десетия  момчетата на Гасперини се наложиха класически над Парма – 3:0.

Така Аталанта събра 12 точки на 12-ото място. Парма е 11-ти с 13.

Първото полувреме премина при поделено превъзходство, но така или иначе нулевото равенство се запази.

Всичко по-интересно в двубоя се случи през вторите 45 минути, когато паднаха и трите попадения.

В 55-ата минута Аталанта поведе. При центриране в наказателното поле, Рикардо Галиоло имаше невероятния малшанс да отбележи в собствената си врата.

В 60-ата минута Парма имаше възможност да изравни, но изстрел на Лука Силигарди бе превъзходно отразен от Етрит Бериша.

Така се стигна се стигна до 72-ата минута, когато Аталанта нанесе втори удар по съперника си. При центриране от корнер отляво по атаката, Хосе Паломино засече за 2:0. За да зачете попадението, реферът се подпомогна с ВАР.

Десет минути преди края на мача Джалука Манчини пое една отбила се топка в пеналта и с майсторски изстрел оформи.

В следващия кръг Аталанта е гост на Болоня, а Парма е домакин на Фрозиноне.