Аталанта продължава да крачи уверено към Шампионската лига. Тимът, воден от Джан Пиеро Гасперини, надделя над Удинезе с 2:0 в срещата от 34-ия кръг на Серия А и вече е в Топ 4 на таблицата.

Мартен де Роон откри резултата в 81-ата минута от дузпа, а в 85-ата се разписа и Марио Пашалич, за да донесе успеха на своите. Аталанта е без загуба в 9 поредни мача, а Удинезе остана на 17-о място и все още не може да е сигурен за оцеляването си в елита.

При една от редките си контри след почивката Удинезе можеше дори да поведе, но топката срещна гредата сед удара на Родриго де Паул. В 81-ата минута Раниере Сандро извърши нарушение в наказателното поле и Де Роон не сбърка от бялата точка. Малко по-късно Пашалич след рикошет оформи победата на Аталанта.

Аталатан ще гостува на пряк конкурент в лицето на Лацио в следващия кръг, а Удинезе ще е домакин на Интер.

"Бергамаските" са 4-ти с 59 точки, на една пред 5-ия Рома.