Отборът на Аталанта победи Болоня у дома с 2:0 в мач от 30-ия кръг на Серия А. Гостите завършиха срещата с 9 души, но червените картони не повлияха на крайния резултат.

Домакините поведоха в резултата с два гола още преди почивката. В 27-ата минута Алехандро Гомес изведе своите напред. Алесандро Диаманти центрира успоредно по земята, близо до голлинията, а Гомес засече от непосредствена близост за 1:0.

В продължението на първата част падна и вторият гол. Този път обаче Алесандро Диаманти реализира попадението за 2:0.

В 77-ата минута домакините поучиха прави да изпълнят дузпа, след като Алехандро Гомес беше съборен в наказателното поле. Зад топката застана Маурисио Пиния, но стражът на Болоня отрази удара му.

Малко след това Ибрахима Мбайе получи директен червен картон за грубо влизане с бутоните срещу съперников играч. 5 минути преди последния съдийски сигнал Болоня остана с 9 души, след като Даниеле Гасталдело получи втори жълт картон и също напусна терена.

След победата Аталанта се отдалечи малко от опасната зона, като заема 14-о място с 33 точки, докато Болоня е на 9-ата позиция с 36 пункта.