Изключително драматично се разви двубоя между Аталанта и Фиорентина от 22-рия кръг на Серия А. Срещата в Бергамо завърши наравно 2:2 като домакините спечелиха точката в последната минута на двубоя.

Джампаоло Пацини откри за „виолетовите” в 29-тата минута, но в ответната атака Златан Муслимович възстанови статуквото като при този резултата завърши и първото полувреме.

Бившият играч на Киево Франко Семиоли даде преднина на Фиорентина за втори път в 60-тата минута.

В 74-тата Фернандо Тисоне бе изгонен за втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко.

Въпреки че доиграха срещата с 10 човека домакините съумяха да стигнат до хикса. В герой се превърна Златан Муслимович, който с втория си гол в двубоя в 90-тата минута оформи крайното 2:2.

Преди изиграването на другите срещи от кръга Фиорентина остана на 4-то място с 38 точки, докато Аталанта е на 7-ма позиция с 30 точки.