Капитанът на юношеския национален отбор Димо Кръстев се отличи с асистенция за успеха на Фиорентина U19 над връстниците им от Милан в турнира за Купата на Италия Примавера. “Виолетовите” се наложиха с 4:3 в осминафиналната битка и продължава на четвъртфиналите. Tитуляр беше и другият българин - Иван Андонов, който е вратар.

Домакините от Флоренция дръпнаха с 4:0 още до почивката, като Андрей Давид откри с глава след центриране на Джовани Корадини от свободен удар. Дестини Егаревба в 21-ата минута удвои, а след него Алесандро Бианко направи 3:0 в 31-ата. Второто попадение на Егаревба падна пет минути по-късно, като се случи след прекрасното подаване на бургазлията в състава на Фиорентина.

Гостите от Милан върнаха интригата в самия край, след като вкараха трите си гола в 88-ата, 90-ата и 91-ата минути.

В следващия кръг на турнира за Купата на Италия във възрастта до 19 години Фиорентина е домакин на СПАЛ. Останалите двойки са Ювентус - Рома, Сампдория - Аталанта и Емполи - Сасуоло. Мачовете ще се играят на 12-и януари 2022-а година.