Отборът на Лацио изнесе вълнуващ мач в домакинството си срещу Сампдория от 36-ия кръг на Серия А. Римският гранд съкруши своя опонент със звучното 7:3 в среща, в която бяха отсъдени три дузпи.

Голеадата стартира още във втората минута. Сергей Милинкович-Савич изведе с идеален пас Балде Кейта сам срещу вратаря, а сенегалецът завърши със страхотен шут изпрати топката точно до дясната греда.

В 19-ата минута Лацио поведе с 2:0. Кейта получи пас над защитата на гостите и излезе очи в очи с вратаря Кристиан Пуджони. Бранителят Милан Скриниар го догони и безскрупулно го фаулира в наказателното поле. Това доведе до червен картон за словака и дузпа, която Чиро Имобиле реализира.

В 32-ата минута полякът Карол Линети намали резултата за гостите след асистенция на Фабио Куалярела. Опитният италианец получи отдясно и веднага центрира по тревата, а неразбирателство в отбрана остави Линети съвсем сам пред малкия пеналт и нападателят не сбърка – 2:1.

Последва истинска вихрушка пред вратата на Пуджони. В 36-ата минута Сенад Лулич центрира от корнер, а Уесли Хут по някакъв начин промуши топката в мрежата – 3:1.

Две минути по-късно Лацио получи нова дузпа, този път за фаул срещу Имобиле. Фелипе Андерсон се нагърби да изпълни и го направи прецизно – 4:1.

Точно преди почивката и другият централен бранител на домакините се разписа. Стефан де Врай наказа слабата игра в защита на Самп с шут от дъгата, който влетя в долния ляв ъгъл – 5:1

В 65-ата минута Лулич също се записа сред голмайсторите за Лацио. Бразилецът Патрик проби отдясно и центрира много добре, а босненецът се пребори и отблизо с глава разстреля Пуджони за 6:1.

В 70-ата минута Имобиле реализира втория си гол в срещата, като се възползва от асистенция на Кейта.

До края домакините видимо намалиха оборотите. Сампдория се възползва и върна две попадения. Куалярела беше точен в 72-ата, а също и в добавеното време, когато вкара дузпа.

Във временното класиране Лацио събра вече 70 точки на 4-ото място и отвори аванс от 5 пред петия Аталанта. „Бианкочелестите“ обаче изостават с 5 пункта от третия Рома.

Сампдория е на 10-о място с 46 точки, като допусна 13-о поражение през сезона и трето в последните си 4 шампионатни мача.