Байер Леверкузен измъкна крехка преднина от 1:0 от немското дерби в евротурнирите срещу Хамбургер. Въпреки минималния аванс, „аспирините” определено се намират в по-добра позиция преди реванша на 12 март.

И двата отбора изиграха слабо първо полувреме, но се посъбудиха, за да покажат малко футбол след почивката. Гръцкият национал Теофанис Гекас донесе успеха за Байер в 77-та минута, след като домакините увеличиха оборотите. Барбарес и Кислинг също имаха възможност да огорчат Франк Рост, но ударите им не намериха мрежата.

Както Байер, така и Хамбургер обаче се опитваха да не допуснат гол повече, отколкото се стремяха до отбележат такъв.

На реванша Хамбургер ще има сериозни пукнатини за оправяне, след като титулярите Венсан Компани и Найджъл Де Йонг получиха поредни жълти картони и ще бъдат наказани.