В първи двубой от 11-ия кръг на Бундеслигата Хановер спечели с 2:1 домакинството си на Волфсбург и пое глътка въздух в първенството.

Гостите вкараха топката в мрежата в 21-ата минута, когато Мали я прати във вратата, но след консултация с ВАР попадението беше отменено.

Линтън Майна се разписа за Хановер, за да изведе домакините напред в резултата, след като Бебу прати прецизен пас в 31-ата минута на срещата. Волфсбург пробва да се върне в двубоя, но пропусна създадените положения пред вратата на домакините.

В 62-ата минута Бебу от дузпа направи резултата 2:0 в полза на Хановер. Двадесет минути по-късно от дузпа гостите се върнаха в двубоя, след като Вегхорст беше точен и върна надеждите на "вълците" за поне точка.

Това обаче не се случи и в крайна сметка Хановер взе трите точки и заема 16-ото място в класирането с актив от 9 точки, Волфсбург е на 11-ото място с 12 точки.