Втори успех с 3:0 в рамките на няколко дни отдалечи Хофенхайм на 7 точки от опасната зона и върна спокойствието в клуба. След като през седмицата Хофе разби Херта (Берлин), днес те отнесоха Кьолн като домакини в последния мач от 18-ия кръг на Бундеслигата. Точно “козлите” заемат 16-а позиция, която праща на бараж.

Хофе надделя основно заради два гола от дузпи, а в същото време гостите пропуснаха един наказателен удар и веднъж стреляха в гредата.

Андрей Крамарич беше точен за 1:0 в 7-ата минута от бялата точка, а в 28-ата Кристоф Баумгартнер удвои. Кьолн изпусна шанс да върне интригата в 45-ата, когато гредата попречи на Мариус Волф да се разпише.

Крамарич реализира втората си дузпа в 75-ата минута. Той се беше разписал по този начин и в първия мач между двата тима през септември, когато Хофенхайм пак спечели - с 3:2.