Волфсбург затисна закъсалия Хановер още по-здраво на дъното, като го шамароса с 4:0 като гост в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата.

Серията за „вълците“ откри Шурле с попадението си в 36-ата минута. То бе единственото за него преди почивката, но след нея той реализира още две в рамките на три минути.

Шурле оформи хеттрика си в 59-ата и 62-ата минута, а в 69-ата Дракслер добави и четвърти гол във вратата на Хановер.

Хановер е последен в таблицата със 17 точки, докато Волфсбург има точно два пъти повече – 34 и заема осмото място.

В друг мач от 24-ия кръг Инголщад и Кьолн направиха реми – 1:1. Хинтерзеер откри за домакините в 36-ата минута, а в 72-ата Модесте фиксира равенството.

Двата отбора са съседи в средата на класирането. Инголщад е девети с 31 точки, а Кьолн е десети с 30.