Вторият в Бундеслигата Волфсбург допусна грешна стъпка в изглеждащата невъзможна гонитба на лидера Байерн. В мач от 26-ия кръг на първенството „вълците“ завършиха наравно 1:1 като гости на Майнц. По този начин в момента авансът на Байерн на първото място е 10 точки, но баварците са с мач по-малко.

Мачът в Майнц започна отлично за домакините, които откриха още в 7-ата минута чрез Нико Бунгерт, който засече с глава центриране от корнер на Йоханес Гайс.

Майнц започна да играе по-добре от своя съперник като 2 минути по-късно Щефан Бел стреля малко над вратата, а в 29-ата минута Йоханес Гайс от пряк свободен удар нацели напречната греда.

Постепенно Волфсбург намери ритъма си и в края на полувремето Шинджи Оказаки вкара топката във врататам но попадението бе отменено заради засада.

Луис Густаво бе много близо до изравняването след точно час игра, но изстрелът му удари левия страничен стълб. Само минута по-късно обаче бразилецът все пак вкара. След центриране на Де Брюин от корнер, Налдо отклони с глава към далечната греда, където бе именно Густаво и от близко разстояние опорният халф чукна топката във вратата за 1:1.

До края на мача двата отбора не успяха да си реализират нови голове и така поделиха по точка.

Майнц е на 11-о място в класирането с 30 точки.