Волфсбург пропусна чудесен шанс да влезе в топ 3 на временното класиране в Бундеслигата. В мач от 6-тия кръг „вълците” загубиха с 1:2 като гости на Карлсруе.

Порцело откри резултата в 51-вата минута след точно изпълнение от пряк свободен удар. В 75-тата минута Себастиан Фрайс удвои преднината на домакините, след като се възползва от центриране на Иашвили и от два метра вкара без проблеми.

4 минути по-късно Мисимович центрира на дясната греда, от където Дзеко с глава подаде на Рикардо Коща, който от 4 метра също с глава вкара в близкия ъгъл.

За повече обаче „вълците” нямаха сили и така останаха на 8-мо място във временното класиране. Карлсруе пък се придвижи на 14-то място с 6 точки.

В другия неделен мач в Бундеслигата Айнтрахт Франкфурт се добра до равенство 1:1 като домакин на Арминия Билефелд.

Артур Вихнярек изведе гостите напред още в 7-мата минута, а изравнителният гол дойде 3 минути преди края на мача, като негов автор бе Бенямин Кьолер.