Волфсбург спечели с 3:1 срещу Байер Леверкузен и записа първа домакинска победа за сезона в мача от 11-ия кръг на Бундеслигата.

С успеха възпитаниците на временния старши треньор Лоренц-Гюнтер Кьостнер събраха 11 точки, но останаха на 16-ото място в опасната зона.

Бразилският плеймейкър Диего откри резултата още в четвъртата минута с прецизно изпълнен фаул от 22 метра. В осмата минута Гонсало Кастро можеше да изравни от гостите също от фаул, но прати топката в лявата греда. След малко повече от четвърт час Диего удвои. Той получи пас от Бас Дост в наказателното поле и от десетина метра преодоля за втори път Михаел Рензинг.

В 33-ата минута Дост направи резултата класически, след като засече отблизо подаване на Марсел Шефер от ляво.

След почивката положенията пред двете врати не бяха много, а в добавеното време гостите стигнаха до почетен гол чрез Щефан Кийслинг, който се разписа с удар по диагонала от наказателното поле.

Байер Леверкузен обаче прекъсна серията си от седем мача без поражение в Бундеслигата, включително и победа срещу лидера Байерн в Мюнхен с 2:1 преди две седмици.

Така отборът на Саша Левандовски и Сами Хупия падна на пето място в подреждането с 18 точки, на 12 точки зад баварците.