Волфсбург и Майнц не излъчиха победител, завършвайки 0:0 в мача помежду си от 6-ия кръг на Бундеслигата.

По този начин „вълците” продължиха ужасната си серия и вече 5 мача нямат победа в немския елит. Тимът на Дитер Хекинг стартира сезона с успех на гости на Аугсбург, но оттогава има три равенства и две загуби, заради което е на незавидното 13-о място с едва 6 точки. Майнц пък е на 11-а позиция с 2 точки в повече.

Волфсбург бе по-активният отбор на терена през голяма част от двубоя, но не успя да материализира своето предимство.

Още в 6-ата минута Джефри Брума бе близо до гола, но ударът му мина на сантиметри от лявата греда. 10 минути по-късно Юлиан Дракслер реализира, но попадението не бе зачетено заради засада.

Отново Дракслер бе на път да реализира в 68-ата минута след отлична индивидуална акция. Той влезе в наказателното поле, успя да преодолее и противниковия вратар, след което обаче ударът му бе избит от бранител на Майнц.

Това бе и последната опасна ситуация в двубоя и така в крайна сметка двата отбора разделиха по точка.