Волфсбург записа успех като гост на Аугсбург с 2:0. Преди мача треньорът на домакините от Аугбургс Дирк Шустер получи наградата „Треньор на годината“ в Бундеслигата.

За Волфсбург точни бяха Даниел Дидави в 35-ата минута и Рикардо Родригес в 89-ата минута.

Дирк Шустер

източник: БГНЕС

Тимът на Кьолн тръгна с успех в новия сезон в Бундеслигата, надвивайки Дармщад с 2:0 в мач от първия кръг. Марсел Рисе реализира в 11-ата минута за 1:0, а в 61-ата Антони Модесте покачи на 2:0 за домакините от Кьолн. Двубоят пък бе прекаснат за близо 15 минути, заради лошото време.

Айнтрахт Франкфурт измъкна успех с 1:0 над Шалке 04. Победното попадение бе дело на Алексайндър Майер в 13-ата минута, а в 79-ата домакините останаха с човек по-малк заради червения картон на Майкъл Хектор.

Хамбургер и Инголщад завършиха при резултат 1:1. Домакините поведоха в 30-ата минута с гол на Боби Ууд, а в 79-ата австриецът Лукас Хинтерзеер вкара за 1:1, носейки точка за гостите от Инголщад.